Sekční garážová vrata Trido přesně na míru

Co si představit pod pojmem „sekční“?

Pokud nejste zrovna příslušníkem mužského pohlaví, který se navíc vyzná v technicko-stavební terminologii, potom je Vám pravděpodobně mírnou záhadou, co si představit pod pojmem SEKČNÍ, zmiňujeme-li se o typech garážových vrat, která jsou na trhu v současnosti běžně dostupná.

Nejjednodušeji a laicky řečeno, vrata se liší v tom, kam se zasunují. Z toho důvodu rozlišujeme vrata sekčníposuvná a rolovací. Sekční vrata jsou tedy ta vrata, která jsou složena z částí a která pomocí systému torzních pružin zajíždějí ve vodících kolejnicích pod strop. Torzní pružiny navíc drží vrata v dané poloze, takže se nemůže stát, že by sjely dolů. Bezpečnostní zámky zabraňují skřípnutí prstů mezi jednotlivé sekce. Spodní a horní sekce je ukončena hliníkovým eloxovaným profilem s gumovým těsněním. Všechna vrata lze ovládat jak ručně, tak elektropohonem. Veškeré typy sekčních garážových vrat lze dodat také v průmyslovém provedení, ke kterému mimo jiné náleží různé doplňky, například prosklené sekce nebo dveře integrované do vrat.

Široké využití sekčních garážových vrat

Sekční garážová vrata najdou své uplatnění převážně u standardních garážídvojgaráží nebo vjezdů do hromadných garáží. Garážová vrata podtrhnou jedinečnost designu Vašeho domu. Ze široké nabídky dekorů, barev, doplňků a designů si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Vratové křídlo se skládá ze čtyř a více sekcí. Spoje mezi jednotlivými sekcemi jsou speciálně tvarovány a v provozu tak zabraňují úrazu, např. skřípnutí prstů. Sekce jezdí v kolejnici na kladkách s kuličkovými ložisky. Vrata nadlehčuje pružina, proto ani ruční ovládání nevyžaduje velkou fyzickou sílu. Sekční vrata TRIDO také charakterizuje velmi tichý chod, vysoká spolehlivost a maximálně dlouhá životnost. Automatické pohony německého výrobce SOMMER, který je špičkou v oboru automatizace (certifikováno až na 80.000 cyklů), tvoří perfektní řešení pro Vaši garáž. Proto je tím nejlepším rozhodnutím při výběru garážových vrat a firma Kříž Vám je dodá na míru dle Vašich konkrétních požadavků a potřeb.